Sıkça Sorulan Sorular

DANIŞAN olarak neler yapmam gerekiyor?

Seanslar boyunca güncel ve geçmiş deneyimlerinizi, duygularınızı, düşüncelerinizi, hayallerinizi, planlarınızı, rüyalarınızı, kısacası size dair her şeyi özgürce anlatmanız ve paylaşmanız beklenmektedir. Bununla beraber terapinin işleyebilmesi için birlikte belirlediğimiz sıklıkta seanslara düzenli devam etmeniz beklenmektedir

Online terapi de yüz yüze terapi kadar etkili mi?

Online terapi, yüz yüze terapiden daha eksik bir terapi değildir. Terapi yöntemi, etkililiği ve terapi çerçevesi online terapide de yüz yüze terapiyle aynıdır. Online terapide dikkat edilmesi gereken unsurlar, aynı terapi odasındaymış gibi yalnız terapist ve danışanın olduğu, başka kimselerin terapiyi bölemeyeceği, sessiz ve kapalı bir mekanda bulunmaktır. Bununla birlikte kesintilerin yaşanmaması için internet kalitenizi kontrol etmeniz önemlidir.

Ne sıklıkta seans yapacağız?

Haftada bir seans sıklığı ile çalışmaktayım. Daha az sıklıkta bir çalışmanın yüzeysel konulara değinmekten öteye gidemediği, dolayısıyla yetersiz kaldığı kanısındayım. Süreç içerisinde daha yoğun ve derinlikli bir çalışmaya ihtiyaç duyulduğunda terapist ve danışan seans sıklığını haftada ikiye çıkarmayı da birlikte değerlendirebilir.

SEANSLAR NE KADAR SÜRÜYOR?

Seans zamanları, danışan ve terapistin ortak uygun zamanları göz önüne alınarak belirlenir. Danışanın çok düzensiz mesai saatleri olması, sık seyahat etme zorunluluğu vs. gibi özel durumlar haricinde seanslar haftanın bir günü bir saatinde sabitlenir ve düzenli olarak tekrarlanır. Seanslar zamanında başlar ve 45 dakika sürer. Geç gelinmesi durumunda seans önceden belirlenmiş bitiş saatinde sonlanır.

Haftalık seans saatimde iptal veya değişiklik istediğimde nasıl bir yol izleyeceğim? 

Seansınızı, öncesinde planlanan gün ve saatten 24 saat öncesine kadar iptal edebilirsiniz veya değiştirmek isteyebilirsiniz. Son 24 saat içinde yapılan iptallerde danışan gelmediği seansın ücretinden sorumlu olacaktır. Bu durum ile ilgili tek istisna, seansın aynı hafta içinde başka bir güne yeniden planlanabilmesidir. Ancak yoğun program nedeniyle bunun sıklıkla mümkün olmayabileceğini de belirtmek isterim.

%d blogcu bunu beğendi: