Grup Terapisi

Online I Zoom

Başlangıç:

19 Şubat

Bitiş:

14 Mayıs

Grup terapisi, ötekilerin varlığında bireyselliğin ortaya koyulduğu bir süreçtir. Bireysel terapiden farklı olarak daha fazla kişi tarafından paylaşılan ve deneyimlenen ortak bir süreç vardır. Daha farklı bir keşif ve iyileşme imkanı sunar. Bunun sebebi katılımcıların kendi sosyal hayatlarındaki kişiler arası ilişki tarzlarını gruba taşımaları ve doğrudan grupta kurdukları ilişki üzerinden inceleme fırsatı kazanmalarıdır. Oluşan grup dinamikleri içerisinde katılımcılar kişiler arası dinamiklerini ve bu dinamiklere eşlik eden içsel süreçlerini araştırma imkanı yakalar.

Kimler katılabilir?

Grup süreci kendini keşfetmek isteyen, kişiler arası ilişkilerindeki dinamikleri grup ortamında yakından incelemek isteyen bütün yetişkin bireylere açıktır.

Katılmak isteyen kişi ile grup lideri arasında önce bireysel bir ön görüşme yapılacak ve ardından kişi gruba alınabilecektir. Bireysel görüşme tanışma ve grup oluşturma sürecinin bir parçasıdır ve grup süreci kadar önemlidir.

Yer/Süre/Buluşma Tarihleri

Grup her Pazar saat 11:00 – 12:30 arasında Zoom üzerinden bir araya gelecektir. Toplamda 13 buluşma gerçekleşecektir.

Buluşma tarihleri:

19, 26 Şubat 2023

5, 12, 19, 26 Mart 2023

2, 9, 16, 22, 30 Nisan 2023

7, 14 Mayıs 2023

Ödeme

Ödeme her ay başında, o ay planlanan görüşme sayısı doğrultusunda alınmaktadır.

Grup Lideri

Esra Pehlivanlı, Klinik Psikolog & Psikoterapist

Esra Pehlivanlı Tobb Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunudur. Okan Üniversitesi Yetişkin Odaklı Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını bitirmiştir.  Temel Varoluşçu Analiz eğitiminin 2 yıllık teorik bölümünü ve İleri Varoluşçuluk Eğitimi’ni tamamlamıştır. Yetişkinlerle psikodinamik ve varoluşçu yaklaşımla çalışmaktadır. Grup çalışmalarında varoluşçuluğun yanı sıra sanat terapisi uygulamalarına da yer vermektedir.

Başvuru Formu

%d blogcu bunu beğendi: